Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Sugar Labs
Disclaimers
Sugar Labs
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Obsolete Service/jabber
(view source)
Revision as of 00:35, 23 November 2010
69 bytes added
,
00:35, 23 November 2010
→Notes
Line 25:
Line 25:
!scope="row" | Home
!scope="row" | Home
|{{Code|/srv/ejabberd}}
|{{Code|/srv/ejabberd}}
+
|-
+
!scope="row" | Logs
+
|{{Code|/srv/ejabberd/site/var/log/ejabberd}}
|-
|-
!scope="row" | Main service
!scope="row" | Main service
Alsroot
Bots
,
Bureaucrats
,
Check users
,
Administrators
,
Widget editors
5,705
edits