Development Team/Packaging: Difference between revisions

No edit summary
No edit summary
Line 26: Line 26:
| [[#Needs pyabiword|Needs pyabiword]], [[#Needs evince python bindings|Needs evince python bindings]]
| [[#Needs pyabiword|Needs pyabiword]], [[#Needs evince python bindings|Needs evince python bindings]]
|-
|-
| [[Community/Distributions/Fedora|Fedora]]
|rowspan="3"|[[Community/Distributions/Fedora|Fedora]]
| F11 (Leonidas)
| F11 (Leonidas)
| [[User:Erikos|Simon Schampijer]]
| [[User:Erikos|Simon Schampijer]]
| 0.84.x
| 0.84.x
|-
|-
| [[Sugar_on_a_Stick|SoaS-1]]
| [[Sugar_on_a_Stick|SoaS-1]]<br>F10 based
| F10 based
|
|
| 0.84.x [http://download.sugarlabs.org/soas/repositories/1/ RPM repository]
| 0.84.x [http://download.sugarlabs.org/soas/repositories/1/ RPM repository]
|-
|-
| [[Sugar_on_a_Stick|SoaS-2]]
| [[Sugar_on_a_Stick|SoaS-2]]<br>F11 based
| F11 based
|
|
| 0.84.x [http://download.sugarlabs.org/soas/repositories/2/ RPM repository]
| 0.84.x [http://download.sugarlabs.org/soas/repositories/2/ RPM repository]
Line 46: Line 44:
| 0.84.x/0.85.x/git
| 0.84.x/0.85.x/git
|-
|-
| [[Community/Distributions/Mandriva|Mandriva]]
|rowspan="2"|[[Community/Distributions/Mandriva|Mandriva]]
| 2009.1
| 2009.1
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
Line 52: Line 50:
|
|
|-
|-
| [[Community/Distributions/Mandriva|Mandriva]]
| Cooker
| Cooker
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| 0.85.x
| 0.86.x
| [https://qa.mandriva.com/show_bug.cgi?id=53971 #53971] [http://dev.sugarlabs.org/ticket/1322 #1322]
| [https://qa.mandriva.com/show_bug.cgi?id=53971 #53971] [http://dev.sugarlabs.org/ticket/1322 #1322]
|-
|-
| [http://en.opensuse.org/Sugar openSUSE]
|rowspan="2"|[http://en.opensuse.org/Sugar openSUSE]
| 11, openSUSE Factory<br>[https://build.opensuse.org/project/show?project=X11:Sugar X11:Sugar]
| 11, openSUSE Factory<br>[https://build.opensuse.org/project/show?project=X11:Sugar X11:Sugar]
| [http://en.opensuse.org/User:Nubae Nubae]
| [http://en.opensuse.org/User:Nubae Nubae]
| 0.84.x
| 0.84.x
|
|-
|-
| [http://en.opensuse.org/Sugar openSUSE]
| openSUSE Factory<br>[https://build.opensuse.org/project/show?project=X11:Sugar:Unstable X11:Sugar:Unstable]
| openSUSE Factory<br>[https://build.opensuse.org/project/show?project=X11:Sugar:Unstable X11:Sugar:Unstable]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| 0.85.x
| 0.86.x
|  
|  
|-
|-
| [[Community/Distributions/Ubuntu|Ubuntu]]
|rowspan="5"|[[Community/Distributions/Ubuntu|Ubuntu]]
| 9.04 (Jaunty Jackalope)
| 9.04 (Jaunty Jackalope)
| [https://wiki.ubuntu.com/SugarTeam SugarTeam]
| [https://wiki.ubuntu.com/SugarTeam SugarTeam]
Line 75: Line 72:
| [[#Needs pyabiword|Needs pyabiword]]
| [[#Needs pyabiword|Needs pyabiword]]
|-
|-
| [[Community/Distributions/Ubuntu#Using_sugar_PPAs|Ubuntu]]
| 8.04 (Hardy)<br>[https://launchpad.net/~alsroot/+archive/trisquel-edu trisquel-edu ppa]
| 8.04 (Hardy)<br>[https://launchpad.net/~alsroot/+archive/trisquel-edu trisquel-edu ppa]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
Line 81: Line 77:
| [http://dev.sugarlabs.org/ticket/1189 #1189]
| [http://dev.sugarlabs.org/ticket/1189 #1189]
|-
|-
| [[Community/Distributions/Ubuntu#Using_sugar_PPAs|Ubuntu]]
| 9.04 (Jaunty), 9.10 (Karmic)<br>[https://launchpad.net/~alsroot/+archive/ppa sugar-0.84 ppa]
| 9.04 (Jaunty), 9.10 (Karmic)<br>[https://launchpad.net/~alsroot/+archive/ppa sugar-0.84 ppa]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| 0.84.x
| 0.84.x
| [http://dev.sugarlabs.org/ticket/1322 #1322]
|  
|-
| 9.04 (Jaunty)<br>[https://launchpad.net/~alsroot/+archive/trisquel-edu-3 trisquel-edu-3 ppa]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| 0.86.x
|
|-
|-
| [[Community/Distributions/Ubuntu#Using_sugar_PPAs|Ubuntu]]
| 9.10 (Karmic)<br>[https://launchpad.net/~alsroot/+archive/sugar-0.86 sugar-0.86 ppa]
| 9.10 (Karmic)<br>[https://launchpad.net/~alsroot/+archive/sugar-0.86 sugar-0.86 ppa]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| 0.85.x
| 0.86.x
| [http://dev.sugarlabs.org/ticket/1322 #1322]
|  
|-
|-
| [[Community/Distributions/Magalhães|Magalhães]]<br>(Caixa Mágica)
| [[Community/Distributions/Magalhães|Magalhães]]<br>(Caixa Mágica)