Development Team/Release/Roadmap: Difference between revisions
| Line 20: | Line 20: | ||
!Notes | !Notes | ||
|- | |- | ||
| | |Sep 1 2008 | ||
|Development start | |Development start | ||
|New features proposal | |New features proposal | ||
|- | |- | ||
| | |Sep 29 | ||
|Sucrose 0.83.1 Tarballs Due | |Sucrose 0.83.1 Tarballs Due | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Sep 30 | ||
|Sucrose 0.83.1 Development Release | |Sucrose 0.83.1 Development Release | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Oct 29 | ||
|Sucrose 0.83.2 Tarballs Due | |Sucrose 0.83.2 Tarballs Due | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Oct 30 | ||
|Sucrose 0.83.2 Development Release | |Sucrose 0.83.2 Development Release | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Nov 20 | ||
|Sucrose 0.83.3 Tarballs Due | |Sucrose 0.83.3 Tarballs Due | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Nov 21 | ||
|Sucrose 0.83.3 Development Release | |Sucrose 0.83.3 Development Release | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Dec 6 | ||
|Sucrose 0.83.4 Tarballs Due | |Sucrose 0.83.4 Tarballs Due | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Dec 7 | ||
|Sucrose 0.83.4 Development Release | |Sucrose 0.83.4 Development Release | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Dec 20 | ||
|Sucrose 0.83.5 Tarballs Due | |Sucrose 0.83.5 Tarballs Due | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Dec 21 | ||
|Sucrose 0.83 Beta 1 (0.83.5) | |Sucrose 0.83 Beta 1 (0.83.5) | ||
|Feature, ABI, String freeze | |Feature, ABI, String freeze | ||
|- | |- | ||
| | |Jan 15 | ||
|Sucrose 0.83.6 Tarballs Due | |Sucrose 0.83.6 Tarballs Due | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Jan 16 | ||
|Sucrose 0.83 Beta 2 (0.83.6) | |Sucrose 0.83 Beta 2 (0.83.6) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Jan 30 | ||
|Sucrose 0.83.7 Tarballs Due | |Sucrose 0.83.7 Tarballs Due | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Jan 31 | ||
|Sucrose 0.83 | |Sucrose 0.83 Beta 3 (0.83.7) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Feb 12 | ||
|Sucrose 0.83.8 Tarballs Due | |Sucrose 0.83.8 Tarballs Due | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Feb 13 | ||
|Sucrose 0.83 Release Candidate | |Sucrose 0.83 Release Candidate 1 (0.83.8) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Feb 19 | ||
|Sucrose 0.83.8 Tarballs Due | |||
| | |||
|- | |||
|Feb 20 | |||
|Sucrose 0.83 Release Candidate 2 (0.83.9) | |||
| | |||
|- | |||
|Mar 2 | |||
|Sucrose 0.84 Tarballs Due | |Sucrose 0.84 Tarballs Due | ||
|Hard code freeze | |Hard code freeze | ||
|- | |- | ||
| | |Mar 3 | ||
|Sucrose 0.84 Final Release! | |Sucrose 0.84 Final Release! | ||
| | | | ||