Sugar on a Stick/Activity Criteria/Status: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
{| border=1 | {| border=1 | ||
! Activity !![[SoaS_Activity_Criteria#Have_some_clear_pedagogical_purpose| Pedagogy ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Be_installable_via_a_package_in_the_Fedora_repositories| Fedora repo ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Be_hosted_on_ASLO| ASLO ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Be_translated_in_Pootle| Pootle ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Have_a_usage_frontpage| Usage fp ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Have_a_development_frontpage| Development fp ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Have_a_ticket_queue| Tickets ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Have_and_pass_a_smoke_test| Smoke test ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Collaboration_works| Journal ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Collaboration_works| Collaboration ]] | ! Activity !![[SoaS_Activity_Criteria#Have_some_clear_pedagogical_purpose| Pedagogy ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Be_installable_via_a_package_in_the_Fedora_repositories| Fedora repo ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Be_hosted_on_ASLO| ASLO ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Be_translated_in_Pootle| Pootle ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Have_a_usage_frontpage| Usage fp ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Have_a_development_frontpage| Development fp ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Have_a_ticket_queue| Tickets ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Have_and_pass_a_smoke_test| Smoke test ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Collaboration_works| Journal ]]!![[SoaS_Activity_Criteria#Collaboration_works| Collaboration ]] | ||
|- | |||
|'''Fructose''' | |||
|- | |- | ||
|browse||✓||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4024 ✓]||✓||?||?||✓||?||✓||✓ | |browse||✓||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4024 ✓]||✓||?||?||✓||?||✓||✓ | ||
|- | |- | ||
| | |calculate | ||
|- | |||
|chat | |||
|- | |||
|etoys||✓||?||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4030 ✓]||✓||✓||x||✓||?||✓||✓ | |||
|- | |||
|imageviewer | |||
|- | |||
|jukebox | |||
|- | |||
|log | |||
|- | |||
|pippy | |||
|- | |||
|read | |||
|- | |||
|terminal | |||
|- | |- | ||
|turtleart||✓||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4027 ✓]||✓||[[Activities/TurtleArt|✓]]||x||✓||✓||✓||✓ | |turtleart||✓||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4027 ✓]||✓||[[Activities/TurtleArt|✓]]||x||✓||✓||✓||✓ | ||
|- | |- | ||
| | |write | ||
|- | |||
|'''Honey''' | |||
|- | |||
|physics||✓||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4193 ✓]||✓||?||?||✓||?||✓||x | |||
|- | |- | ||
|visual match||✓||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4246 ✓]||✓||[[Activities/VisualMatch|✓]]||x||✓||x||✓||✓ | |visual match||✓||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4246 ✓]||✓||[[Activities/VisualMatch|✓]]||x||✓||x||✓||✓ | ||