Sugar on a Stick/Activity Criteria/Status: Difference between revisions

Line 32: Line 32:
|colspan=11|'''Honey'''
|colspan=11|'''Honey'''
|-
|-
|physics||✓||||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4193 ✓]||✓||[[Activities/Physics|✓]]||[[Activity_Team/Modifing_an_Activity#Modifying_Physics|✓]]||✓||?||✓||x
|abacus||✓||[https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=602737 In review]||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4293 ✓]||✓||[[Activities/Abacus|✓]]||[[Activities/Abacus#Modifying_Abacus|✓]]||✓||x||✓||x
|-
|-
|visual match||||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4246 ✓]||||[[Activities/VisualMatch|✓]]||x||||x||||
|maze||?||[https://admin.fedoraproject.org/pkgdb/acls/name/sugar-maze?_csrf_token=0c00d3d99f1bc5905d63a63a7f1782f3529073a8 ]||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4071 ✓]||?||?||?||?||?||?||?
|-
|-
|abacus||||[https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=602737 In review]||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4293 ✓]||||[[Activities/Abacus|]]||[[Activities/Abacus#Modifying_Abacus|✓]]||✓||x||||x
|memorize||?||[https://admin.fedoraproject.org/pkgdb/acls/name/sugar-memorize?_csrf_token=0c00d3d99f1bc5905d63a63a7f1782f3529073a8 ✓]||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4063 ✓]||?||[http://wiki.sugarlabs.org/go/Activities/Memorize ✓]||?||?||?||?||?
|-
|-
|sliderule||✓||x||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4222 ✓]||✓||[[Activities/Sliderule|✓]]||x||✓||x||✓||x
|physics||✓||||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4193 ✓]||✓||[[Activities/Physics|✓]]||[[Activity_Team/Modifing_an_Activity#Modifying_Physics|✓]]||✓||?||✓||x
|-
|-
|ruler||✓||x||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4192 ✓]||✓||[http://wiki/laptop.org/go/Ruler ✓]||x||✓||x||✓||x
|ruler||✓||x||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4192 ✓]||✓||[http://wiki/laptop.org/go/Ruler ✓]||x||✓||x||✓||x
|-
|-
|colspan=11|'''Uncategorized'''
|sliderule||✓||x||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4222 ✓]||✓||[[Activities/Sliderule|✓]]||x||✓||x||✓||x
|-
|visual match||✓||✓||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4246 ✓]||✓||[[Activities/VisualMatch|✓]]||x||✓||x||✓||✓
|-
|-


|memorize||?||[https://admin.fedoraproject.org/pkgdb/acls/name/sugar-memorize?_csrf_token=0c00d3d99f1bc5905d63a63a7f1782f3529073a8 ✓]||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4063 ✓]||?||[http://wiki.sugarlabs.org/go/Activities/Memorize ✓]||?||?||?||?||?
}
|-
|maze||?||[https://admin.fedoraproject.org/pkgdb/acls/name/sugar-maze?_csrf_token=0c00d3d99f1bc5905d63a63a7f1782f3529073a8 ✓]||[http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4071 ✓]||?||?||?||?||?||?||?
|}


'''*''' Note that to be included on ASLO, an activity must have a license as described [[Oversight_Board/Meeting_Minutes-2009-12-11#Non-FOSS_content|here]].
'''*''' Note that to be included on ASLO, an activity must have a license as described [[Oversight_Board/Meeting_Minutes-2009-12-11#Non-FOSS_content|here]].