Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Sugar Labs
Disclaimers
Sugar Labs
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Sugar on a Stick/Roadmap
(view source)
Revision as of 09:28, 16 August 2009
173 bytes added
,
09:28, 16 August 2009
m
list new activities
Line 83:
Line 83:
|-style="background:#787878; color: white;"
|-style="background:#787878; color: white;"
| '''Activity Name''' || '''Sugar Activities''' || '''Sugar on a Stick'''
| '''Activity Name''' || '''Sugar Activities''' || '''Sugar on a Stick'''
+
|-
+
| Arithmetic || [http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4204 yes] || yes
|-
|-
| CartoonBuilder || [http://addons.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4037 yes] || yes
| CartoonBuilder || [http://addons.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4037 yes] || yes
Line 123:
Line 125:
|-
|-
| SliderPuzzle || [http://addons.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4047 yes] || yes
| SliderPuzzle || [http://addons.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4047 yes] || yes
+
|-
+
| SocialCalc || [http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4084 yes] || no
|-
|-
| Speak || [http://addons.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4038 yes] || yes
| Speak || [http://addons.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4038 yes] || yes
Sdz
258
edits