Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Sugar Labs
Disclaimers
Sugar Labs
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Obsolete Service/jabber
(view source)
Revision as of 21:31, 20 November 2010
71 bytes added
,
21:31, 20 November 2010
→Notes
Line 28:
Line 28:
!scope="row" | Main service
!scope="row" | Main service
|{{Code|ejabberd}}
|{{Code|ejabberd}}
+
|-
+
!scope="row" | Admin Web UI
+
|http://jabber.sugarlabs.org:5280/admin
|-
|-
|}
|}
Alsroot
Bots
,
Bureaucrats
,
Check users
,
Administrators
,
Widget editors
5,705
edits