Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Sugar Labs
Disclaimers
Sugar Labs
Search
Changes
← Older edit
0.108/Roadmap
(view source)
Revision as of 20:26, 7 March 2016
246 bytes added
,
20:26, 7 March 2016
→Schedule
Line 9:
Line 9:
== Goals ==
== Goals ==
−
*
̈
Improve stability.
+
* Improve stability.
* Fix collaboration.
* Fix collaboration.
* Catch up with more Gtk changes.
* Catch up with more Gtk changes.
Line 28:
Line 28:
|Features freeze
|Features freeze
|-
|-
−
|January 15 2016
+
|
<strike>
January 15
2016</strike> January 23
2016
|Sucrose 0.107.2 <span style="color:#ff0000"> unstable </span> tarballs & release
|Sucrose 0.107.2 <span style="color:#ff0000"> unstable </span> tarballs & release
|Strings, UI, API freeze
|Strings, UI, API freeze
|-
|-
−
|February 1 2016
+
|
<strike>
February 1
2016</strike> February 13
2016
|Sucrose 0.108.0 <span style="color:#009000"> stable </span> tarballs & release
|Sucrose 0.108.0 <span style="color:#009000"> stable </span> tarballs & release
|Final release
|Final release
+
|-
+
|March 7 2016
+
|Sucrose 0.108.1 <span style="color:#009000"> stable </span> tarballs & release
+
|Bug fix release
|-
|-
|}
|}
Line 47:
Line 51:
|[[Development_Team/Release#Feature_freeze | Feature]]
|[[Development_Team/Release#Feature_freeze | Feature]]
|-
|-
−
|January 15 2016
+
|
<strike>
January 15
2016</strike> January 23
2016
|[[Development_Team/Release#String_freeze | String]], [[Development_Team/Release#UI_Freeze | UI]], API
|[[Development_Team/Release#String_freeze | String]], [[Development_Team/Release#UI_Freeze | UI]], API
|-
|-
−
|February 1 2016
+
|
<strike>
February 1
2016</strike> February 13
2016
|[[Development_Team/Release#Hard_code_freeze | Code]]
|[[Development_Team/Release#Hard_code_freeze | Code]]
|}
|}
Tch
572
edits