Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Sugar Labs
Disclaimers
Sugar Labs
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Development Team/Source Code
(view source)
Revision as of 11:20, 20 December 2008
440 bytes added
,
11:20, 20 December 2008
→Fructose
Line 90:
Line 90:
|Programming in python
|Programming in python
|[http://dev.laptop.org/git/projects/pippy-activity git://dev.laptop.org/projects/pippy-activity]
|[http://dev.laptop.org/git/projects/pippy-activity git://dev.laptop.org/projects/pippy-activity]
−
|[http://
download
.
sugarlabs
.org/
sources
/
sucrose
/
fructose
/
Terminal
/
Terminal
-
21
.tar.bz2
21
]
+
|[http://
dev
.
laptop
.org/
pub
/
sugar
/
sources
/
Pippy
/
Pippy
-
25
.tar.bz2
25
]
|-
|-
|jukebox
|jukebox
Line 96:
Line 96:
|[http://git.sugarlabs.org/projects/jukebox git://git.sugarlabs.org/jukebox/mainline.git]
|[http://git.sugarlabs.org/projects/jukebox git://git.sugarlabs.org/jukebox/mainline.git]
|[http://download.sugarlabs.org/sources/sucrose/fructose/Jukebox/Jukebox-6.tar.bz2 6]
|[http://download.sugarlabs.org/sources/sucrose/fructose/Jukebox/Jukebox-6.tar.bz2 6]
+
|-
+
|imageviewer
+
|Image viewer
+
|[http://dev.laptop.org/git?p=users/sayamindu/imageviewer-activity git://dev.laptop.org/users/sayamindu/imageviewer-activity]
+
|[http://download.sugarlabs.org/sources/sucrose/fructose/ImageViewer/ImageViewer-5.tar.bz2 5]
+
|-
+
|turtleart
+
|Turtle art
+
|[http://dev.laptop.org/git?p=projects/turtleart-activity git://dev.laptop.org/projects/turtleart-activity]
+
|[http://dev.laptop.org/pub/sugar/sources/TurtleArt/TurtleArt-23.tar.bz2 23]
|}
|}
Marcopg
607
edits