Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Sugar Labs
Disclaimers
Sugar Labs
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Sugar on a Stick/Roadmap
(view source)
Revision as of 13:33, 6 August 2009
87 bytes added
,
13:33, 6 August 2009
m
add typing turtle
Line 127:
Line 127:
|-
|-
| Story Builder || [http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4073 yes] || yes
| Story Builder || [http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4073 yes] || yes
+
|-
+
| Typing Turtle || [http://activities.sugarlabs.org/de/sugar/addon/4026 yes] || yes
|-
|-
| ViewSlides || [http://addons.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4039 yes] || yes
| ViewSlides || [http://addons.sugarlabs.org/en-US/sugar/addon/4039 yes] || yes
Sdz
258
edits