Obsolete Service/jabber: Difference between revisions

No edit summary
Line 23: Line 23:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
!scope="row" | Home
!scope="row" | Daemon
|''installed from native packages''
|{{Code|ejabberd}}
|-
|-
!scope="row" | Logs
!scope="row" | Logs
|{{Code|/var/log/ejabberd}}
|{{Code|/var/log/ejabberd}}
|-
|-
!scope="row" | Main service
!scope="row" | Ports
|{{Code|ejabberd}}
|{{Code|5222}} {{Code|5280}}
|-
!scope="row" | Admin Web UI
|http://jabber.sugarlabs.org:5280/admin
|-
|-
|}
|}