Supported systems: Difference between revisions
m →GLUCOSE |
m →GLUCOSE: added more OS's |
||
| Line 36: | Line 36: | ||
|- | |- | ||
|Gentoo||"[amd64] as of 2007-12-13"[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Gentoo_Linux]|| ||Yes||[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Gentoo_Linux Sugar on Gentoo] | |Gentoo||"[amd64] as of 2007-12-13"[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Gentoo_Linux]|| ||Yes||[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Gentoo_Linux Sugar on Gentoo] | ||
|- | |||
|MacOS X|| || || ||[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_MacOS_X Sugar on MacOS X] | |||
|- | |- | ||
|Slackware||12|| || ||[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Slackware Sugar on Slackware] | |Slackware||12|| || ||[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Slackware Sugar on Slackware] | ||
| Line 41: | Line 43: | ||
|Ubuntu||8.04 (Hardy)||0.79.0-0ubuntu3||Yes||[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Ubuntu_Linux Sugar on Ubuntu] | |Ubuntu||8.04 (Hardy)||0.79.0-0ubuntu3||Yes||[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Ubuntu_Linux Sugar on Ubuntu] | ||
|- | |- | ||
|Windows||XP|| ||No.|| | |Windows||XP|| ||No.||[http://wiki.laptop.org/go/Sugar_on_Windows Sugar on Windows] | ||
|} | |} | ||