Activities/Turtle Art-0.86: Difference between revisions
| Line 151: | Line 151: | ||
|- | |- | ||
|[[Image:TA-mod.svg]]||mod|| | |[[Image:TA-mod.svg]]||mod|| | ||
|- | |||
|[[Image:TA-left-bracket.svg]][[Image:TA-right-bracket.svg]]||numeric extensions|| | |||
|- | |- | ||
|[[Image:TA-sqrt.svg]]||square root|| | |[[Image:TA-sqrt.svg]]||square root|| | ||
|- | |||
|[[Image:TA-random.svg]]||random|| | |||
|- | |||
|[[Image:TA-equal.svg]]||equal?|| | |||
|- | |||
|[[Image:TA-greater.svg]]||greater?|| | |||
|- | |||
|[[Image:TA-less.svg]]||less?|| | |||
|- | |- | ||
|[[Image:TA-and.svg]]||and|| | |[[Image:TA-and.svg]]||and|| | ||