Service/chat: Difference between revisions

Dogi (talk | contribs)
Line 26: Line 26:
!scope="row" | Home
!scope="row" | Home
|{{Code|/srv/qwebirc}}
|{{Code|/srv/qwebirc}}
|-
!scope="row" | Daemon
|
{{Code|/etc/init.d/qwebirc}}<br>
{{Code|/etc/init.d/qwebirc-ssl}}
|-
|-
!scope="row" | Logs
!scope="row" | Logs
|{{Code|syslog}}
|{{Code|syslog}}
|-
|-
!scope="row" | Main service
!scope="row" | Config
|{{Code|qwebirc}}
|
{{Code|/srv/qwebirc/config.py}}<br>
{{Code|/srv/qwebirc/header.html}}<br>
{{Code|/srv/qwebirc/lingva_bot.py}}<br>
|-
!scope="row" | SSL certificates
|
{{Code|/srv/qwebirc/private/chat.sugarlabs.org.pem}}<br>
{{Code|/srv/qwebirc/private/chat.sugarlabs.org.key}}
|-
|-
|}
|}