Development Team/Packaging: Difference between revisions

No edit summary
No edit summary
Line 66: Line 66:
|  
|  
|-
|-
|rowspan="5"|[[Community/Distributions/Ubuntu|Ubuntu]]
|rowspan="7"|[[Community/Distributions/Ubuntu|Ubuntu]]
| 9.04 (Jaunty Jackalope)
| 9.04 (Jaunty Jackalope)
| [https://wiki.ubuntu.com/SugarTeam SugarTeam]
| [https://wiki.ubuntu.com/SugarTeam SugarTeam]
Line 90: Line 90:
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| 0.86.x
| 0.86.x
|
|-
| 9.10 (Karmic)<br>[https://launchpad.net/~alsroot/+archive/trisquel-edu-3.5 trisquel-edu-3.5 ppa]
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]]
| 0.88.x
|  
|  
|-
| 10.04+ (Lucid)
| [https://wiki.ubuntu.com/SugarTeam Ubuntu Sugar Team]
| 0.88+
|
|-
|-
| [[Community/Distributions/Magalhães|Magalhães]]<br>(Caixa Mágica)
| [[Community/Distributions/Magalhães|Magalhães]]<br>(Caixa Mágica)