Development Team/Packaging: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
|||
| Line 1: | Line 1: | ||
{| border=1 cellpadding=3 style="border: 1px solid white; border-collapse: collapse; background: #e3e4e5;" | |||
|-style="background:#787878; color: white;" | |||
! Distro | |||
! Version | |||
! Contact | |||
! Last Sugar version | |||
! Status | |||
|- | |||
| Altlinux | |||
| Sisyphus | |||
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]] | |||
| 4.1 | |||
|- | |||
| Debian | |||
| Unstable (sid) | |||
| [http://wiki.debian.org/JonasSmedegaard Jonas Smedegaard] | |||
| Unknown | |||
|- | |||
| Fedora | |||
| F11 (Leonidas) | |||
| [[User:Erikos|Simon Schampijer]] | |||
| Unknown | |||
|- | |||
| Gentoo | |||
| [[Community/Distributions/Gentoo|2008-12-28]] | |||
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]] | |||
| Unknown | |||
|- | |||
| Mandriva | |||
| Cooker | |||
| [[User:Alsroot|Aleksey Lim]] | |||
| Unknown | |||
|- | |||
| openSUSE | |||
| openSUSE Factory | |||
| [http://en.opensuse.org/User:Cyberorg CyberOrg] | |||
| sugar-0.82.9 for openSUSE 11.0 | |||
|- | |||
| Ubuntu | |||
| 9.01 (Jaunty Jackalope) | |||
| [https://wiki.ubuntu.com/SugarTeam SugarTeam] | |||
| Unknown | |||
|- | |||
|} | |||
Revision as of 08:12, 13 January 2009
| Distro | Version | Contact | Last Sugar version | Status |
|---|---|---|---|---|
| Altlinux | Sisyphus | Aleksey Lim | 4.1 | |
| Debian | Unstable (sid) | Jonas Smedegaard | Unknown | |
| Fedora | F11 (Leonidas) | Simon Schampijer | Unknown | |
| Gentoo | 2008-12-28 | Aleksey Lim | Unknown | |
| Mandriva | Cooker | Aleksey Lim | Unknown | |
| openSUSE | openSUSE Factory | CyberOrg | sugar-0.82.9 for openSUSE 11.0 | |
| Ubuntu | 9.01 (Jaunty Jackalope) | SugarTeam | Unknown |