Sugar on a Stick/Activity Criteria/Status: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
|- | |- | ||
|visual match||✓||✓||✓||✓||[[Activities/VisualMatch|✓]]||x||✓||x||✓||✓ | |visual match||✓||✓||✓||✓||[[Activities/VisualMatch|✓]]||x||✓||x||✓||✓ | ||
|- | |||
|abacus||✓||x||✓||✓||[[Activities/Abacus|✓]]||x||✓||x||?||x | |||
|- | |||
|sliderule||✓||x||✓||✓||[[Activities/Sliderule|✓]]||x||✓||x||?||x | |||
|} | |} | ||
Revision as of 15:27, 7 June 2010
| Activity | Pedagogy | Fedora repo | ASLO | Pootle | Usage fp | Development fp | Tickets | Smoke test | Journal | Collaboration |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| browse | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ? | ? | ✓ | ? | ✓ | ✓ |
| physics | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ? | ? | ✓ | ? | ✓ | x |
| turtleart | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | x | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| etoys | ✓ | ? | ✓ | ✓ | ✓ | x | ✓ | ? | ✓ | ✓ |
| visual match | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | x | ✓ | x | ✓ | ✓ |
| abacus | ✓ | x | ✓ | ✓ | ✓ | x | ✓ | x | ? | x |
| sliderule | ✓ | x | ✓ | ✓ | ✓ | x | ✓ | x | ? | x |